Wyszukiwarka

Zielone Przedszkole 2016

 

W tym roku Skrzaciki wyjechały na  zielone przedszkole do Ustronia. W wyjeździe wzięli udział  zarówno zerówkowicze, ale również dzielne starszaki,  którzy zakwaterowani byli w luksusowym hotelu "Ziemowit”, położonym w malowniczej okolicy blisko centrum Ustronia. Dzieci codziennie spacerowały zwiedzając zabytki Ustronia, bawiły się w parku nieopodal Wisły, zajadały smakowite lody w miejscowej karczmie i chętnie popijały wodę w ustrońskiej pijalni wód mineralnych. Dodatkową atrakcją była wyprawa do Leśnego Parku  Niespodzianek, gdzie można było zaobserwować wiele dzikich zwierząt, przespacerować się aleją pełną bajkowych postaci, ale przede wszystkim przedszkolaki miały okazję  uczestniczyć w pokazie lotów ptaków drapieżnych, który zrobił  na nich ogromne wrażenie.
Dzieci zwiedziły Regionalne Muzeum Kowalstwa, zobaczyły obrazy lokalnych artystów,  a nawet przyglądały się z bliska zabawkom, którymi bawiły się dzieci ponad 100 lat temu, na domiar tego same miały możliwość bawić się tymi zabawkami, ale było wesoło… Przedszkolaki odwiedziły grotę solną, w której mogły zażyć prawdziwego odprężenia i zregenerować siły do dalszych zabaw czy wieczornych dyskotek.
Żegnając się z Ustroniem Skrzaty wzięły udział w ognisku ze wspólnym śpiewem i pieczeniem kiełbasek.  W trakcie pobytu dzieci udowodniły, iż potrafią się świetnie bawić i wypoczywać  z dala od swoich ukochanych rodziców, gdyż przedszkole nieważne gdzie, drugim domem jest...

Script logo   StudioStrona.pl