Wyszukiwarka

Oddział przy ul.Gen.Ziętka 120

 

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".

Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

 

Jak zwykle 25 listopada razem z naszymi misiami uczciliśmy ich święto. Jednak nie tak zwyczajnie...wszystkie dzieci w przedszkolu tego dnia uczyły swoje misie, co należy jeść, a czego unikać, aby być zdrowym. Trzeba umieć łączyć przyjemne z pożytecznym :)

 

Bardzo wiele się działo, oprócz udzielania porad misiom wysłuchaliśmy "wykładu" na temat prawidłowego żywienia, zgodnie z piramidą żywienia wygłoszonego przez naszą Laurę, która świetnie się spisała. Potem musieliśmy przejrzeć zakupy misia i odrzucić produkty, które były niezdrowe, niestety było ich wiele. Potem przyszedł czas na odrobinę ruchu i odtańczylkiśmy taniec witaminkowy, ale nie tylko, Panie przygotował dla nas wiele innych ciekawych zabaw. Na koniec zajęć każdy przygotował dla siebie oraz swojego misia pyszny i zdrowy deserek – jogurt z owocami i bakaliami. Teraz już misie z naszą pomocą nie będą mieć problemów z brzuszkiem i ząbkami :)

 

 

Script logo   StudioStrona.pl